Darni Energetika Bendruomenėms Naujienos

 Renginių dienoraštis | Naujienos | Užsiregistruokite norėdami gauti naujienlaiškį


Regions202020 logo ENESCOM logo Come2CoM logo CITY_SEC logo Energy for Mayors logo
logo come2com 4

come2CoM naujienos iš Austrijos, Didžiosios Britanijos, Danijos ir Vokietijos

Autorius: Katrin JULLIEN, come2CoM Project Coordinator (2010-11), Germany / Meike LÖHR, come2CoM Project Coordinator (2011-2012), Beratungs- und Service-Gesellschaft Umwelt mbH, Germany - Email

Vertėjas: Mindaugas SAKALAUSKAS, projektas Energetika Merams, Kauno Regioninė Energetikos Agentūra, Lithuania - Email

Bregenzas, Austrija

Bregenz, AustriaBregenzas, Vorarlbergo provincijos sostinė prisijungia prie Merų Pakto. Bregenzas pirmas iš devynių Austrijos provincijų sostinių prisijungė prie Merų Pakto. Šis įvykis eina koja kojon kartu su e5 (Europos Energetikos Apdovanojimo) procesu, - teigė Bregenzo meras. Prisijungimas prie Merų Pakto reiškia, kad esamas procesas bus sustiprintas rengiant Pradinį Išlakų Aprašą bei DEVP kaip ir reguliariai atnaujinamos įgyvendinimo ataskaitos. Formalus įsipareigojimas siekti ES tikslų mažinant CO2 emisijų sklaidą ir galimybė keistis informacija bei patirtimi su Europos miestais ir miesteliais yra didelis Merų Pakto privalumas. Meras taip pat tiki, joh Merų Pakto iniciatyva pagerins bendradarbiavimą tarp miestų bei leis savivaldybei tapti mažiau priklausoma nuo iškastinio kuro.

Kardifas, DB

Cardiff Carbon Lite action planKardifas yra Velso sostinė, turinti 330,000 gyventojus. Kardifo Taryba šiuo metu ruošiasi patvirtinti pirmąją Pradinio Išlakų Aprašo (PIA) ataskaitos versiją bei DEVP. Šis DEVP buvo parengtas 2011 metų balandžio pabaigoje, praėjus metams kuomet savivaldybė oficialiai pasirašė Merų Paktą.

Kardifo Emisijų veiksmų planas, kuriuo buvo paremtas DEVP yra prieinamas Kardifo internetinėje svetainėje. Pagalbą ruošiant PIA ir DEVP suteikė Severn Wye Energetikos Agentūra, come2CoM partneris iš Didžiosios Britanijos, – daugiau informacijos rasite www.swea.co.uk/COM

Tai bus pirmas DEVP, parengtas Velso savivaldybei. Tikimasi, kad šis puikus pavyzdys įkvėps kitas savivaldybes imtis veiksmų kovojant su klimato kaita ir padės siekti ES tikslų 202020 – 20% pagerinti energijos efektyvumą, pasiekti 20% energijos gamybą iš atsinaujinančių energijos šaltinių, sumažinti CO2 emisijų sklaidą bent 20%.

Kronobergas, Švedija

Regional conference organised by the Regional Energy Agency of Southeast Sweden
Regioninė konferencija, kurią sorganizavo Švedijos Šiaurės rytų Energetikos Agentūra (ESS) Kronobergo savivaldybėje

Skirtingų metodikų/priemonių, skirtų vietiniam ir regioniniam planavimui pristatymas ir jų poveikis buvo pagrindinė konferencijos, kurią suorganizavo Pietryčių Švedijos Regioninė Energetikos Agentūra, vienoje iš savivaldybių esančių Krononbergo srityje, tema. Konferencija buvo vienas iš penkių renginių, suorganizuotų kiekvieno projekto partnerio reklamuojant Merų Pakto iniciatyvą. Kadangi darnios energetikos priemonių finansavimas yra labai svarbi sąlyga kiekvienai savivaldybei, ESS taip pat pristatė informaciją apie nacionalines finansavimo galimybes, energijos efektyvumo didinimo iniciatyvoms.

Zelandija, Danija

Zelandijos regione 14 savivaldybių nusprendė prisijungti prie Merų Pakto iniciatyvos. Šios savivaldybės ruošia DEVP padedamos regioninės valdžios bei Roskildės Universiteto. Projektas come2CoM skatina vakarinės Danijos savivaldybes (Funen ir Jutland) prisijungti prie Merų Pakto iniciatyvos. Danijos centrinio regiono savivaldybės jau ruošia DEVP ir turi gerus šansus prisijungti prie Merų Pakto. Frederikshavno savivaldybė, esanti šiaurinėje Jutlando dalyje, nusprendė prisijungti prie Pakto ir tapti pirmąja regione.

A roadmap to a low carbon economy in 2050
Frederikshavno tikslas iki 2015 tapti visiškai „žalia“ savivaldybe matomas EC video reportaže.

Projektas come2CoM padės savivaldybėm įgyvendinti Merų Pakto reikalavimus perteikdamas visą sukauptą patirtį, dirbant Zelandijos regione bei visoje Europoje.

Nordrhein-Westfalenas, Vokietija

Vokietijoje projektas come2CoM didelį dėmesį skiria mažoms Merų Pakto savivaldybėms, neturinčioms pakankamų žmogiškųjų resursų, įgūdžių bei techninių galimybių parengti DEVP. Žinynas, kurį parengė B.&S.U. mbh (come2CoM koordinatorius ir projekto partneris Vokietijoje)  bei aprašytos veiklos energetikos srityje (anglų kalba) yra labai gerai priimamami savivaldybių dalyvių.

Nordrhein-Westfaleno miestai gauna naudą iš EcoRegion priemonės licenzijos, kurią gali naudoti visos regione esančios savivaldybės bei miestai. EcoRegion yra Europos Komisijos pripažinta efektyvi priemonė, nustatanti bazinę emisijų padėtį bei yra reikalinga įgyvendinant Merų Paktą. Dirbant kartu su EcoRegion  DEVP galima paruošti akimirksniu Nordrhein -Westfaleno Energetikos agentūra remiama B.&S.U. mbH palaiko Merų Pakto miestus jų regionuose nustatydami bazinę išlakų padėtį.